اتحادیه اروپا تصمیم به افزایش مدت زمان پشتیبانی گوشی های هوشمند گرفته است

به نقل از گزارش GSMARENA اتحادیه اروپا به دنبال افزایش مدت زمان پشتیبانی از نرم افزارهای گوشی های هوشمند است .

در مذاکرات با کمیسیون اتحادیه اروپا ، دولت فدرال می خواهد از مقررات سختگیرانه زیست محیطی برای گوشی های هوشمند و تبلت ها حمایت کند. سخنگوی وزارت اقتصاد فدرال گفته است که قطعات یدکی و به روز رسانی های امنیتی باید به مدت هفت سال در دسترس عموم باشد باشد. علاوه بر این ، قطعات یدکی باید “با قیمت مناسب” در دسترس قرار گیرند.

با این خواسته ها ، دولت فدرال قصد دارد که به روز رسانی و قطعات جایگزین را به مدت پنج سال اجباری کند ، در حالی که قطعات جایگزین تبلت باید به مدت شش سال در دسترس باشد. علاوه بر این ، او می خواهد تولیدکنندگان را مجبور کند که قیمت قطعات یدکی را منتشر کنند و بعد از آن آنها را افزایش ندهند.

تحویل سریعتر قطعات یدکی

در حال حاضر حداکثر زمان تحویل پنج روز کاری را برنامه ریزی کرده است. سخنگوی وزارت امور اقتصادی گفت ، این موضوع “باید مورد بحث قرار گیرد”. زمان طولانی تعمیر می تواند منجر به این شود که مشتریان ترجیح دهند به جای تعمیر ، خرید را انتخاب کنند.

در اصل ، دولت فدرال از ابتکار کمیسیون برای معرفی قوانین طراحی محیط زیست ، برچسب انرژی و شاخص قابلیت تعمیر گوشی های هوشمند و تبلت ها پشتیبانی می کند. سخنگو گفت: “افزایش قابلیت اطمینان و قابلیت تعمیر دستگاه ها” درست است. این امر به این دلیل است که تولید دستگاه ها بیشترین انتشار گازهای گلخانه ای را شامل می شود و تنها بخشی از مواد اولیه در حین بازیافت قابل بازیابی است ولی با اینکار به خاطر آپدیت های امنیتی که وارد بازار می شود باعث می‌شود کاربران دیگر مجبور نباشند هر چند سال یک‌بار به خاطر حفظ امنیت هم که شده، گوشی جدیدی خریداری کنند.

مدت زمان پشتیبانی گوشی های هوشمند

در حال حاضر گوشی‌های اندرویدی در بهترین حالت خود به مدت ۴ یا ۳ سال از لحاظ امنیتی پشتیبانی می‌شوند آن هم در صورتی که یک گوشی پرچم‌دار یا میان‌رده‌ی بسیار قدرتمند در اختیار داشته باشید.

برخی از گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ در حال حاضر به مدت سه‌ سال از لحاظ نرم‌افزاری و چهار سال از لحاظ امنیتی پشتیبانی می‌شوند اما بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های اندرویدی گوشی‌های خود را تا سه‌ سال پشتیبانی می‌کنند. البته گوشی‌های اپل به مدت شش سال گوشی‌های خود را پشتیبانی کند؛ این در حالی است که این مدت تا چند سال پیش پنج سال بود و باز هم دو برابر شرکت‌های اندرویدی.

پشتیبانی از قطعات یدکی  فقط باید نمایشگر و باتری شامل شود زیرا سایر قسمتها مانند دوربین ، میکروفون ، بلندگوها و اتصالات به ندرت خراب می شوند.

حداقل الزامات برای عمر مفید باتری ها را بسیار بلند پروازانه می داند ، زیرا تنها چند تأمین کننده می توانند مدلهایی را تحویل دهند که هنوز پس از 1000 دور شارژ حداقل 80 درصد ظرفیت دارند. بنابراین انجمن یک مرحله گذار را با نیاز به تنها 800 چرخه پیشنهاد می کند. او برچسب انرژی را کاملاً رد می کند: تولید کنندگان در حال حاضر در تلاش برای دستیابی به بالاترین بهره وری انرژی ممکن هستند.

سحر قاسمی
ارسال دیدگاه